Premii HACKS
Locul I – Team Studbase (Crainic Rareș, Viorel Bărbos, Dumitraș Andrei) UTCN-CUNBM
Locul II – Team SOLO (Mohammad-Ali-Walid) UTCN – CUNBM
Locul II – Team DevCrew (Danci Daniel, Babiciu Voicu) UTCN-CUNBM
Locul III – Team Keyboard Warriors (Mali Attila Szabolcs, Buciuman Daria Beatrice, Stan Sergiu Darian) UTCN-CUNBM
Locul III – Team Bogosort (Cândea Marian, Chiuzbăian Rareș, Iuga Cătălin) UTCN-CUNBM
Locul III – Team Bad Argument (Toma Aris, Ureche Rafael Matei) Colegiul Național ”Gheorghe Șincai” Baia Mare
Premii R&D
Tehnologia Informației
Locul I – Automatic Voice Pathology Detection, Bencze Robert-Valentin, Universitatea Politehnica București
Locul II – Software for recognizing characters from license plates, Topan Sergiu, UTCN – CUNBM
Locul III – Automatizarea si controlul imobilelor folosind standardul ZigBee, Babiciu Voicu, UTCN – CUNBM
Chimie și inginerie alimentară
Locul I – Studiul ambalajelor active pe bază de alcool polivinilic modificat (PVA) – analiza produselor lactate, Lazăr Andrada-Alexa, UTCN-CUNBM
Locul II – 3D printed rigid food packaging based on polylactic acid modified with nano-silver for the storage of cow cheese, Iancu Ana, UTCN-CUNBM
Locul III – Monitorizarea profilelor serice și urinare ale persoanelor cu diabet, Uivărășan Alexandra Maria, UTCN-CUNBM
Matematică
Locul I – De la ecuații polinomiale la numere complexe, Ionuți Bogdan Doru, Nicoleta Danciu, UTCN-CUNBM
Biologie
Locul I – Study on water quality in Sibiel locality, Sibiu county, Cata Claudia, Puscau Bogdan-Ioan, Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu
Locul II – The agrochemical study of the soils of Sibiel, Sibiu county, with the aim of applying a rational fertilization and avoiding environmental pollution, Nandrea Cristina Victoria, Ungureanu Bogdan, Șovăroiu Georgiana Miruna, Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu
Locul III – Ecologia coleopterelor din Pădurea Dumbrava Sibiului, Luca Elena, Basaraba Elena, Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu
Didactică și științe sociale
Locul I – Proiectul “REDucere abanDON – From Start to Finish”, Mănescu Diana-Caterina, Ciuca Bianca-Elena, Universitatea “Ovidius” din Constanța
Locul II – Jocurile logico-matematice dienes – înțelegere, aplicare și experimentare, Fabian Natalia Miriam, Nagy Kasza Eleonora Augusta, UTCN-CUNBM
Locul III – Asertivitate versus agresivitate în învățământul primar, Dulf Denisa-Mihaela, Petian Roxana-Maria, UTCN-CUNBM
Științe Inginerești
Locul I – Automated Segmentation of Ulcerative Colitis Using Deep Learning Algorithms, Robert Ștefan Oniga, KU Leuven, Belgium
Locul II – Proiectul “P+1/2”, Mănescu Diana-Caterina, Universitatea “Ovidius” din Constanța
Locul III – Sistem inteligent de planificare a producției utilizând Qlik Sense, Pop Florina, UTCN-CUNBM
Științe economice
Premiul I – Samsung – Supplying a Better Future, Loredana Moisii, Ligia Paul, UTCN-CUNBM
Premiul II – Stilul de conducere al managerilor din Direcţiile Judeţene de Statistică din România, Reiter-David Raluca Mariana, UTCN-CUNBM
Premiul III – Aspecte privind șomajul în Uniunea Europeana, Nodiș Cristina Florina, UTCN-CUNBM
Filologie
Locul I – Exprimarea politeții în subdialectul maramureșean, Borodi Diana Augusta, UTCN-CUNBM
Locul II – Provocările traducerilor postmoderne, Babici Oana, UTCN-CUNBM
Locul III – Războiul, factor de progres al omenirii, Gaier Andreea- Cristiana, UTCN-CUNBM
Premii UFO
Locul I – Clean City, Sabo Alexandru Nicolae, Pop Dragoș Nicolae Vasile, Tanase Cristian Matei, Durtea David, C.N. ”Vasile Lucaciu” Baia Mare
Locul I – Speed Reading Trainer, Nașcu Matei, Marcus Alexandru Marian, C.N. ”Gheorghe Șincai” Baia Mare
Locul I – Cryptocurrency – are they the future of money?, Costinaș Sergiu-Marian, Dunca Raul-Andrei, C.E. “Nicolae Titulescu”, Baia Mare
Locul I – Șahul ca exercițiu spiritual sau salvare existențială, Bogdan Otilia Roza, Grigor Mihai, Știopei Maria Carina, C.N. “Dragoș Vodă”, Sighetu Marmației
Locul II – Surse alternative de energie – Pila de combustie, Andercău Vasile, Maghear Georgiana, Oanea Anamaria, C.N. ”Vasile Lucaciu” Baia Mare
Locul II – The effects of noise on the human body, Mureșan Paul, C.N. ”Vasile Lucaciu” Baia Mare
Locul II – Herta Müller, Pece Ștefania, C.N. ”Vasile Lucaciu” Baia Mare
Locul II – Familien früher und heute, Lupșe Alexandru, C.N. ”Vasile Lucaciu” Baia Mare
Locul III – Demonstrarea inegalităților cu ajutorul trigonometriei, Cosar Antonia Maria, C.N. ”Vasile Lucaciu” Baia Mare
Locul III – Dansul pendulelor, Pop Dragoș-Cristian, Tiba Paul Ștefan, C.N. ”Vasile Lucaciu” Baia Mare
Locul III – Poetica feminității, Petrovai Alina Maria, Danci Petruța Maria, Varga Buzgău Alessandra Maria, C.N. “Dragoș Vodă”, Sighetu Marmației
Locul III – Submerged in Crime, Orza Mira, Tăut Alissa, Rusneac Vanessa, C.N. “Dragoș Vodă”, Sighetu Marmației